×
Wyszukaj w serwisie

Wójt Gminy Jemielnica zaprasza na II Jarmark Cysterski


Jemielnica zaprasza na II Jarmark Cysterski

organizowany pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego
24 czerwca 2012, w godz. 900 - 2
000


Oficjalne otwarcie części estradowej o godz. 1400 przemarszem parady rycerskiej
od strony kościoła parafialnego do kościoła Wszystkich Świętych.

Po raz kolejny postaramy się  wprowadzić przybyłych gości  w niezwykły świat tętniącej życiem osady handlowej. Impreza plenerowa odbędzie się w zabytkowym centrum wsi na ul. Wiejskiej. Główną atrakcją będą niewątpliwie zabytkowy kościół wraz z zabudowaniami a także rzadko udostępniane zwiedzającym podziemne krypty, gdzie po dziś dzień zachowały się trumny ze szczątkami zakonników. Turyści będą mieli możliwość zwiedzenia zabytkowego kościoła cmentarnego pw. Wszystkich Świętych, w którym znajdują się fragmenty polichromii gotyckiej oraz zabytkowego spichlerza, w którym uczniowie gimnazjum przygotują wystawę poświęconą Johannesowi Nuciusowi – kompozytorowi muzyki sakralnej i opatowi klasztoru cysterskiego w Jemielnicy. 

W tym dniu przeniesiemy się w czasy średniowiecznej cysterskiej rzeczywistości Jemielnicy. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza na terenie ogrodów klasztornych powstanie obóz rycerski. Zwiedzającym przedstawione zostaną pokazy dawnego rzemiosła, przygotowywania średniowiecznych potraw, warsztaty rogownika, iglarza, szewca. Jak w ubiegłym roku wzdłuż ulicy Wiejskiej rozstawione zostaną kramy handlowe z różnorodnymi wyrobami rękodzieła, od drewnianych rzeźb poprzez ceramikę, aż po wyroby wędliniarskie i cukiernicze.

Charakter rozrywkowo-edukacyjny pozwoli na miłe spędzenie czasu poprzez zabawę jak najszerszego grona gości - od najmłodszych po osoby starsze.

Szczegółowy program II Jarmarku Cysterskiego znajdą Państwo poniżej:

plakat II jarmark cysterski.jpeg

PDFPlakat - II Jarmark Cysterski.pdf (657,87KB)

Na zakończenie II Jarmarku Cysterskiego odbędzie się koncert gwiazdy niemieckich szlagierów

George Wind d.jpeg

Serdecznie zapraszam!

Wójt Gminy – Joachim Jelito


Liczba wyświetleń podstrony: 4754