×
Wyszukaj w serwisie

Bezpłatny kurs komputerowy

 Na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat, działają lokalni animatorzy tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej, którzy prowadzą zajęcia komputerowe na terenie całej Polski. W naszym przypadku, ze względu na miejsce zamieszkania, Latarnik prowadzi zajęcia na terenie powiatu strzeleckiego.

Istnieje możliwość przeprowadzenia kursu na terenie miejscowości - Jemielnica, dla osób wykluczonych cyfrowo powyżej 50 roku życia. Z tymże, jeżeli zgłoszą się chętne młodsze osoby, wiek ich nie dyskwalifikuje, mogą również wziąć udział w zajęciach.

W planie kursu przewidziane są 4 spotkania po 1,5 godz.

Grupy mogą liczyć od 3 do 6 osób. Tematyka otwarta, dostosowana do poziomu umiejętności komputerowych uczestników. 

Przede wszystkich obsługa komputera (ewentualnie smartphone, tablet) i nabycie umiejętności korzystania z internetu. Pierwsze spotkania uczą podstawowej obsługi komputera, uczestnicy poznają klawiaturę i znaczenie podstawowych symboli i skrótów, następnie poznają podstawowe programy graficzne jak i do edycji tekstu. Kolejny etap to odkrywanie tajemnic Internetu: zakładanie poczty elektronicznej, wysyłanie e-maila, e-zakupy, internetowe konta bankowe, a kolejno zdjęcia i ich obróbka. Prowadząca szkolenie reaguje na potrzeby uczestników spotkań i stara się prowadzić zajęcia zgodnie z ich zainteresowaniami.


Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:  530 990 411 - Pani: Estera FrystackaZgłoszenia na kurs można dokonać do dnia 13 lutego 2015 roku:

  • bezpośrednio o Pani prowdzącej szkolenia - tel. 530 990 411 - Pani: Estera Frystacka
  • bezpośrednio lub telefonicznie w Urzędzie  Gminy Jemielnica - tel. 77 46 23 511

Decyduje kolejność zgłoszeń !!!!

Więcej informacji poniżej


Liczba wyświetleń podstrony: 1143