×
Wyszukaj w serwisie

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce jak również w województwie opolskim będą mogły skorzystać ze wsparcia artykułów żywnościowych, jak również będą mogły uczestniczyć w różnych działaniach towarzyszących. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Podprogram 2015 rozpoczął się w maju 2015 i będzie trwał do końca lutego 2016 r.  Osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia z artykułów żywnościowych, która będą cyklicznie dystrybuowane w formie paczek żywnościowych. W ramach Podprogramu 2015 będą przekazywane następujące artykuły żywnościowe: makaron świderki, ryż, kasza jęczmienna, płatki kukurydziane, mleko, ser żółty, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonka wieprzowa , klopsiki w sosie własnym, cukier, olej rzepakowy.

Bank Żywności w Opolu dalej będzie nadal pozyskiwał artykułów żywnościowych z placówek handlowych poprzez: Świąteczne Zbiórki Żywności, Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem” itp. W ramach działań towarzyszących, osoby korzystające ze wsparcia Programu 2015 w naszym województwie będą również brały udział
w warsztatach kulinarnych, dietetycznych, edukacji ekonomicznej i przeciw marnowaniu żywności.  O szczegółach wyżej wymienionych warsztatów będziemy informować na bieżąco.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji, której aktualnie się znajduje.

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizować wsparcie w formie paczek, pracownicy GOPS będą dzwonić do podopiecznych i informować o terminie wydawania żywności w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Jemielnicy ul. Strzelecka 67 w godzinach:

Poniedziałek     7:30-16:30                                                                                                   

Wtorek              7:30-15:30

Środa                 7:30-15:30

Czwartek           7:30-15:30

Piątek                 7:30-15:30


Liczba wyświetleń podstrony: 3507