×
Wyszukaj w serwisie

Uwaga - niebezpieczne psy

Szanowni Państwo, w szczególności mieszkańcy Szczepanka. W nocy z 12 na 13 stycznia w Szczepanku doszło do incydentu z udziałem dwóch groźnych psów. Zagryzły psa stróżującego na jednej z posesji, 9 bażantów i 10 królików. Jednego z psów udało się wyłapać (na zdjęciu), drugi uciekł i jest poszukiwany. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie zwierząt.
Każdy kto rozpozna psa ze zdjęcia lub posiada jakiekolwiek informacje, które pomogą dotrzeć do jego właściciela proszony jest o pilny kontakt z Policją lub Urzędem Miejskim w Strzelcach Opolskich tel. 784 515 453.
Jeśli mają Państwo informacje (wygląd, miejsce w którym przebywa, dane właściciela), które mogłyby pomóc odłowić drugiego psa, również prosimy o pilny kontakt.

pies.jpeg

W przypadku spotkania dużego agresywnego psa maści brązowo żółtej (tak opisał psa właściciel zagryzionych zwierząt) proszę samodzielnie nie podejmować działań, które mogłyby się skończyć pogryzieniem.

Przypominamy mieszkańcom o zabezpieczeniu swoich zwierząt gospodarskich, jak również o zaszczepieniu swoich psów przeciwko wściekliźnie. Szczepienie to jest obowiązkowe, a jego brak jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Szczepienie przeciwko wściekliźnie jest aktualne przez rok i co 12 miesięcy właściciel ma obowiązek szczepić zwierzę.

 


Liczba wyświetleń podstrony: 2668