×
Wyszukaj w serwisie

Pokaz oszczędnego i ekologicznego palenia w piecu c.o.

Czyste ogrzewanie.jpeg herb.jpeg

Palenie.jpeg


(fot. czysteogrzewanie.pl)

Zwykły węgiel i drewno można spalać w każdym piecu i kotle bez dymu i smrodu, dostając więcej ciepła "gratis".

Prawidłowo spalanego węgla czy drewna nie widać ani nie czuć! Dym i smród wynika ze złej techniki palenia. Przez lata nikt nam nie powiedział, jak poprawnie palić. Za to zewsząd słyszymy: kup nowoczesny piec (za jedyne 10 tysięcy). Jeśli chwilowo nie masz luźnych 10. tysięcy, zobacz jak poprawnie palić – to nic nie kosztuje a natychmiast daje oszczędności.

Urząd Gminy Jemielnica zaprasza na pokaz specjalistycznej firmy dotyczący ekonomicznego palenia w piecu oraz instruktażu ekonomicznego i ekologicznego sposobu spalania węgla. Pokaz odbędzie się w dniu 04 grudnia (poniedziałek)
w świetlicy wiejskiej przy OSP w Jemielnicy w godz. 17.00-19.00.

O potrzebie walki o czyste powietrze w całym powiecie strzeleckim nikogo specjalnie chyba przekonywać nie musimy. Zanieczyszczenie powietrza jakim jest m.in. smog, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki siarki i tlenek azotu oraz substancje stałe, czyli pyły zawieszone a także kancerogenne wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA). Te ostatnie to organiczne związki chemiczne, których główne źródła stanowią węgiel oraz ropa naftowa i jej pochodne (asfalt, koks, benzyna).

Gmina Jemielnica bardzo poważnie traktuje problem ograniczenia niskiej emisji współpracując z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w zakresie realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) gdzie jest możliwość uzyskania pożyczek m.in. na wymianę palenisk spełniających normy ekologiczne.

Aby skutecznie walczyć ze złą jakością powietrza w naszej gminie nawiązaliśmy współpracę z portalem CzysteOgrzewanie.pl. reprezentowanym przez Wojciecha Tretera oraz Firmą Usługową Iwona Olewicz (Rybnik.bezdymu). Prowadzą oni pokazy czystego spalania węgla i drewna w istniejących już kotłowniach.
O technikach czystego spalania będziecie państwo mogli się dowiedzieć już 04 grudnia 2017.


Podczas pokazu dowiedzieć się będzie można m.in.:

  • jak zaoszczędzić na ogrzewaniu budynku,
  • jak ograniczyć emisję zanieczyszczeń podczas spalania paliwa
    w paleniskach domowych.

Zalety rozpalania od góry to:

  • brak potrzeby odwiedzania kotłowni po rozpaleniu przez kilka-kilkanaście godzin,
  • czystsze spalanie czyli brak dymu i smoły, skromniutkie ilości sadzy,
  • o ok. 2/3 niższa emisja pyłów,
  • ok. 1/3 oszczędności paliwa.

Liczba wyświetleń podstrony: 5646