×
Wyszukaj w serwisie

Partnerstwo Gmin

partnerstwo1.jpegW ramach partnerstwa międzynarodowego 18 sierpnia 1996 r. Gmina Jemielnica nawiązała oficjalne stosunki partnerskie z Gminą Laubusch w dawnych wschodnich Niemczech. Obecnie Gmina Laubusch juz nie istnieje, została przyłaczona do Gminy Lauta.  Utrzymywane sa też przyjacielskie stosunki z gminą Elsdorf w Niemczech zachodnich - partnerem Gminy Laubusch.
 

partnerstwo2.jpegWolą gmin partnerskich, wyrażoną w umowie, jest wspieranie kontaktów i współpracy między ich mieszkańcami w szczególności między ludźmi młodymi. Pielęgnowanie kultury i tradycji, wymianę informacji i doświadczeń związanych z rozwojem, zwłaszcza gospodarczym gmin i szeroka współpraca na tym polu. Organizowanie tradycyjnych uroczystości oraz imprez kulturalnych i sportowych przy zaangażowaniu działających w gminach partnerskich związkach i stowarzyszeniach.
 

wickede.jpeg12 maja 2006 r. , po oficjalnym podpisaniu umowy o partnerstwie pomiędzy Gminami Jemielnica i Wickede (Ruhr), naszej Gminie doszedł kolejny zagraniczny partner. Podpisanie umowy było efektem doskonale układającej się  wcześniejszej wspólpracy.
 

 


Liczba wyświetleń podstrony: 32398