×
Wyszukaj w serwisie

Dotacje - Likwidacja i wymiana źródeł ogrzewania na ekologiczne

Szanowni Mieszkańcy Gminy Jemielnica,

Gmina Jemielnica rozważa możliwość ubiegania się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 na projekt, realizowany na terenie gminy, związany z ochroną powietrza w zakresie wymiany w indywidualnych gospodarstwach domowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła na ekologiczne, tj.  na:

  • pompę ciepła
  • kocioł na biomasę spełniający wymagania 5 klasy oraz ekoprojektu
  • ogrzewanie gazowe
  • ogrzewanie olejowe
  • ogrzewanie elektryczne

Mieszkańcy, którzy planują w najbliższych dwóch latach likwidację indywidualnych wysokoemisyjnych źródeł ciepła proszeni są o złożenie deklaracji (będącej załącznikiem do niniejszego ogłoszenia), w oparciu o którą oszacowana zostanie skala projektu w naszej gminie.

Deklaracja ma charakter wstępny i nie jest wiążąca. Program realizowany będzie pod warunkiem uzyskania przez Gminę Jemielnica zewnętrznych środków dofinansowania  oraz zebrania odpowiedniej ilości deklaracji udziału w projekcie.

W przypadku realizacji projektu indywidualny odbiorca, który złoży wypełnioną deklarację otrzyma dofinansowanie zależne od wybranego źródła ciepła i skali realizowanej inwestycji sięgające minimum 34% . W projekcie nie ma tzw. kryterium dochodowego (uzależnienia wielkości dotacji od uzyskiwanych dochodów w gospodarstwie domowym). Dla osób, które terminowo złożą deklaracje, Gmina Jemielnica przygotuje wniosek i sfinansuje uproszczoną ocenę energetyczną nieruchomości (element obowiązkowy programu).

 

Dofinansowania nie mogą otrzymać właściciele nowo wybudowanych budynków.

Dofinansowanie nie dotyczy wymiany systemu ogrzewania na ekogroszek.

Do projektu mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy Gminy Jemielnica, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej w domu/lokalu, który będzie zgłoszony do projektu.

 

DEKLARACJE OD MIESZKAŃCÓW PRZYJMOWANE BĘDĄ

DO DNIA  31.08.2020r

w Urzędzie Gminy w Jemielnicy ul. Strzelecka 67

 sekretariat

WIĘCEJ INFORMACJI: tel. 77 46 23 509  lub 77 46 23 518Liczba wyświetleń podstrony: 1735