×
Wyszukaj w serwisie

OGŁOSZENIE - INFORMACJA O PSR 2020

Szanowni Mieszkańcy,

Drodzy Rolnicy Gminy Jemielnica,

W tym roku przypada realizacja Powszechnego Spisu Rolnego, który jest ważnym źródłem informacji o stanie rolnictwa w naszym kraju.

Rolnictwo jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. Rzetelne i obiektywnie zebrane dane pozwolą je dokładnie scharakteryzować i ocenić sytuację ekonomiczną, demograficzną i społeczną obszarów wiejskich naszego kraju, a także stan środowiska naturalnego. Zebrane dane pozwolą również na ocenę sytuacji rolnictwa i obszarów wiejskich na poziomie poszczególnych gmin, powiatów i regionów.

Powszechny spis Rolny realizowany co 10 lat jest źródłem informacji o przemianach zachodzących w rolnictwie i obszarach wiejskich. Zebrane i usystematyzowane dane służą również do podejmowania właściwych decyzji strategicznych i do przygotowywania różnych programów pomocowych dla rolnictwa.

Najbliższy PSR rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 listopada br. Udział w PSR jest obowiązkowy.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w spisie poprzez internet.

Już od 1 września zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa na której będą Państwo mogli dokonać samo spisu i udzielić informacji o swoich gospodarstwach rolnych. Spis będzie realizowany również poprzez wywiady telefoniczne lub bezpośrednie wywiady z rachmistrzami.

Szanowni Rolnicy, przekazane przez Was dane pozostaną bezpieczne, osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do zachowania tajemnicy statystycznej, a same dane będą wykorzystane jedynie w celach statystycznych.

 

Spiszmy się i pokażmy że Rolnictwo i Obszary Wiejskie się LICZĄ !

 

Marcin Wycisło

Wójt Gminy Jemielnica


Powszechny Spis Rolny 2020-page-0.jpeg
 


Liczba wyświetleń podstrony: 1914