×
Wyszukaj w serwisie

Program Powszechnej Nauki Pływania „UMIEM PŁYWAĆ”

            Uprzejmie informuję, iż Gmina Jemielnica po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu powszechnej nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU) oraz ze środków budżetowych Gminy Jemielnica.   Podobnie jak w roku ubiegłym, na potrzeby realizacji programu została zawarta umowa o współpracy partnerskiej z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Opolu, który jako operator wojewódzki posiada kilkuletnie doświadczenie w realizacji podobnych programów.

            Głównym celem projektu jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowej umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Należy podkreślić, że zajęcia dla dzieci uczestniczących w programie są całkowicie bezpłatne.

            W programie weźmie udział 60 uczniów Gminy Jemielnica z klas I-III szkół podstawowych. Zajęcia na pływalni w Strzelcach Opolskich odbywać się będą w dwóch terminach (wiosna, jesień). Każdy turnus przewiduje 10 wyjazdów po 2 godziny lekcyjne nauki pływania.  stopkaumiemplywac.jpeg

 


Liczba wyświetleń podstrony: 891