×
Wyszukaj w serwisie

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT STRZELECKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT STRZELECKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie przygotowanych przez nas materiałów na stronach internetowych, serwisach społecznościowych i tym podobnych kanałach komunikacji, tak aby informacja trafiła do możliwie największej liczby mieszkańców:

  1.       PLAKAT I INFORMATOR: prezentujące dostępność i zakres nieodpłatnych świadczeń ustawowych oraz E-PLANSZE dot. systemu NPP, NPO i M - do udostępnienia na stronie www lub do wydruku i umieszczenia w miejscu ogólnodostępnym, np. na tablicy ogłoszeniowej. (do pobrania TUTAJ)
  2.  ANIMACYJNE FILMIKI EDUKACYJNE: zamieszczone na platformie Youtube
  3. cyberprzemoc:

 

  • mediacja:

 

  • prawo konsumenckie:

 EDUKACYJNO-PROMOCYJNY SPOT WIDEO PROMUJĄCY DOSTĘP DO NIEODPŁATNYCH ŚWIADCZEŃ:

      

Ponadto zachęcamy do śledzenia:

- naszego profilu na Facebooku, gdzie publikujemy m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa

- oraz dedykowanej dla Powiatu podstrony internetowej.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu.

 

Z nadzieją na życzliwą współpracę,

Marcin Kałużny

 

Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”)

Ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz

tel. 18 44 11 994

biuro czynne pon.-pt., w godz. 8.00-16.00

 www.pomocprawna.sc.org.pl

www.fb.com/Nieodpłatna-Pomoc-Prawna-Stowarzyszenie-Sursum-Corda-809371925859194 

 www.sc.org.pl
Polubmy się! www.fb.com/Stowarzyszenie.Sursum.Corda

mój 1% wspiera Sursum Corda
KRS 00000 20 382
www.pity.org.pl darmowy program do rozliczania PIT


Liczba wyświetleń podstrony: 744