×
Wyszukaj w serwisie

Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje

Nagłówek.jpeg

Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje

Budujesz dom i masz pytania? Czeka Cię remont i masz wątpliwości dotyczące jego przebiegu? Potrzebujesz porady z zakresu prawa budowlanego? Na te zagadnienia bezpłatnie odpowiedzą eksperci podczas drugiej edycji Dni Otwartych Inżyniera Budownictwa organizowanych przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa.

Od września do listopada w różnych regionach kraju ponownie zorganizowane będą bezpłatne konsultacje podczas, których indywidualni inwestorzy, którzy planują zakup działki,  budowę domu lub remont mieszkania, właściciele nieruchomości oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych będą mieli okazję porozmawiać z inżynierami budownictwa. Zakup ziemi, procedury prawne związane z budową domu, wybór kierownika budowy, materiałów i technologii, to jedne z kwestii, w których będą doradzać inżynierowie.

Na terenie województwa opolskiego konsultacje odbędą się w dniu

24 września br. w godz. 10:00-16:00

Punkty konsultacyjne: 

Strzelce Opolskie  - Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie

Olesno -  Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie, ul. Powstańców Śl. 4, 46-300 Olesno

Kędzierzyn – Koźle Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie – Koźlu, Plac Wolności 13, 47-220 Kędzierzyn-Koźle

  • To już kolejny raz kiedy wychodzimy do społeczeństwa, ponieważ wiemy, że dla wielu osób procedury prawne związane z budową własnego domu, wybór odpowiednich materiałów i rozwiązań technologicznych lub oszacowanie kosztów remontu wieloletniego budynku stanowi w tej chwili duże wyzwanie. W obliczu rosnących cen materiałów i energii doprowadzenie inwestycji do końca jest jeszcze trudniejsze. A my jesteśmy od tego, aby doradzić. Wiemy jak budować solidnie, bezpiecznie i na długie lata. Doradzimy też jak zmodyfikować i dostosować rozpoczęte już prace budowlane do obecnej sytuacji na rynku– mówi Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady PIIB.

Organizując tego typu wydarzenie, inżynierowie budownictwa chcą nie tylko ułatwić Polakom podjęcie kluczowych podczas takich inwestycji decyzji, ale także pomóc im uniknąć błędów. Lepiej skorzystać z fachowej pomocy podczas indywidualnego spotkania niż przeszukiwać na przykład fora internetowe, nie mając pewności, czy zamieszczona tam porada została przygotowana przez eksperta.  

  •  Średni czas trwania budowy domu jednorodzinnego wynosi ok. 48 miesięcy. By zrealizować tego typu inwestycję, trzeba załatwić liczne formalności i podjąć wiele decyzji, które z pewnością będą miały wpływ na kolejne dziesiątki lat życia w tym budynku, czyli jego eksploatację. Zdrowie, bezpieczeństwo i komfort mieszkańców domu zależą zatem od ich wyborów na tym początkowym etapie, ale również od regularnych, wykonywanych przez fachowców, kontroli stanu obiektu i jego instalacji – podkreśla koordynujący ogólnopolską akcję Radosław Sekunda, rzeczoznawca budowlany, członek Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Dokładny harmonogram wszystkich spotkań w poszczególnych województwach i adresy punktów, w których eksperci będą udzielać fachowych porad jest dostępny na stronie www.dzieninzyniera.plW całym kraju przygotowano ponad 90 bezpłatnych punktów konsultacyjnych. Patronat honorowy nad akcją sprawują: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Patronem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Gazeta Prawna”, miesięcznik „Inżynier Budownictwa”, ONET.


Liczba wyświetleń podstrony: 711