×
Wyszukaj w serwisie

Program Powszechnej Nauki Pływania „UMIEM PŁYWAĆ”

            Uprzejmie informuję, iż Gmina Jemielnica po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu powszechnej nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU) oraz ze środków budżetowych Gminy Jemielnica. W programie weźmie udział 60 uczniów z Gminy Jemielnica z klas I-III szkół podstawowych.     Wkład Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wynosi 19 200 zł, wkład własny Gminy Jemielnica  wynosi 17 400 zł. Całość zadania 36 600 zł.

            Działania będą oparte na podstawie podpisanej w dniu 20.02.2023r. umowy o współpracy partnerskiej z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Opolu, który jako operator wojewódzki posiada kilkuletnie doświadczenie w realizacji podobnych programów.

          Głównym celem projektu będzie aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowej umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Zajęcia odbywać się będą na pływalni w Strzelcach Opolskich w dwóch terminach (wiosna, jesień 2023). Każdy turnus będzie obejmował 10 wyjazdów po 2 godziny lekcyjne nauki pływania. Dzieci uczestniczące w programie nie ponoszą żadnych opłat.

logoumiemplywac.jpeg

             


Liczba wyświetleń podstrony: 524